Post-It Kullanarak Verimliliğinizi Arttırın

Yayınlayan admin 22/07/2016 0 Yorum

Post It kullanarak verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Beğendiğimiz fikirleri sizler için derledik. İşte farklı fikirler

 

 

#1 Yazılımcılar için

-Bilgisayarınzdan derleyicinizi açın, bu sayede kodlarınızdaki hataları görmeniz daha kolay olacaktır.

- Kodlarınızı Post-It kağıtlarınıza yazmaya başlayın ve masanın üzerinde tüm kod bloglarını görebileceğiniz gibi yerleştirin. Programdaki sabitler için mavi, her metot ve fonksiyon için ise farklı renkler kullanmayı deneyin. 

-Bu kullanım şekli hatalarınızı görmenizde ve yazılım iskeleti kurmanızda size kolaylık sağlayacaktır. Bir hata fark ettiğiniz zaman o kod bloğunu barındıran post it'in yerini değiştirin yahut yenileyin.

 

#2 Yeni bir dil öğrenenler

 

-Bu egzersiz, öğrencilerin cümle kurarken kullandığı kelimelerin yerlerini belirlemede doğru sırayı takip etmesini sağlayacaktır. Bunun için görsel hafızayı kullanmayı deneyeceğiz. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri  ve/veya cümle kalıplarını post it kağıtlarına yazıp onlarla mümkün olduğunca farklı cümleler/paragraflar kurmaya çalışın. 

 

 

#3 Diyetinize Sadık Kalın

 

-Gün içerisinde yediğiniz her şeyi bir deftere yazma fikrini duymuşsunuzdur fakat bu öneri biraz daha farklı. Önceden belirlediğiniz kalori miktarı ile yeme planınızı haftalık olarak Post-It 'ler ile hazırlamak motivasyonunuzu arttırabilir. 

 

 

#4 Zihin Haritaları Oluşturun

-Büyük bir projeyi adım adım planlamak bazen zordur ve çoğu zaman fikirler dağınık olarak ortaya çıkar. Büyük resmi görmek, farklı ilişkiler kurmak yahut önemli fikirleleri diğerlerinden ayırmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Peki diyeceksiniz ki neden basit kağıt kalemle bunu yapmayayım? Güzel, fakat haritanızdaki nesnelerin yerlerini değiştirmek istebilirsiniz. 

 

#5 BONUS --- *(^-^)*

 

 

Yorum Yazın